شهر بانکوک پایتخت کشور تایلند، بزرگترین شهر آن و در مرکز تایلند قرارگرفته است. بانکوک یا بانگکوک شهری است که در حدود 1500 کیلومتر مربع مساحت دارد.
بانکوک به  معنای شهر فرشته ها میباشداما  بیشتر خارجی ها ان را بانکگوک مینامند.نام محلی بانکوک (کرونگ تپ) است
 بانکوک دارای فصول مختلف از نظر اب و هوایی است. 3 فصل بارانی ( ژوئن تا اکتبر )، گرم ( مارس تا می ) و خنک ( نوامبر تا فوریه ) زیبایی خاصی به این شهر داده است. از نظر زمانی بانکوک 7 ساعت از زمان مبدا گرینویچ جلوترمیباشد.

 بانکوک

یکی از تفریحات مرسوم بانکوک غذاخوردن است و خوراکی‌هایی که در این دکه‌ها عرضه می‌شود، علاوه بر ارزان بودن، بسیار تازه و سالم است.
کشور تایلند دارای یکی از بهترین آب گرم های دنیا است. شما میتوانید انواع ماساژها را در تایلند با کمترین هزینه انجام دهید و خستگی کار را از بدن به در کنید.

به دلیل داشتن معبدهای بسیار، مجموعه کاخ پادشاهی، مراکز خرید بزرگ و مدرن و رستوران های متنوع، درمیان گردشگران ازمحبوبیت بسیاری برخوردار است.

پایتخت تایلند یعنی بانکوک بیش از 10 میلیون جمعیت داشته و رودخانه دیدنی چائوپرایا به آن جاذبه ای صد چندان داده است .و نظیر سایر شهرهای بزرگ و مدرن دنیا به داشتن ساختمانهای عظیم، هتلهای بسیار مجلل، مراکز خریدو نیز فرودگاهی مدرن و بین المللی افتخار می کند.این شهر ترکیبی از جلوه های غربی، شرقی و نیز مدرن و باستانی است.

تایلند یک کشور بودایی می باشد که تصویر بودا مقدس شمرده می شود. اعمالی که بی حرمتی به مقدسات باشد حتی اگر توسط افراد خارجی انجام پذیرد با مجازات زندان همراه خواهد بود.
کشور تایلند به عنوان دارنده بهترین سینماهای دنیا است. نه تنها دارای سینماهای مدرن و درجه یک است بلکه شما میتوانید سینماهای VIP و درجه یک را  نیزدر این کشور مشاهده کنید. این سینماها به راستی مانند هتلهای 5 ستاره طراحی شده اند به طوری که شما در داخل آنها انواع فروشگاهها ی مختلف و انواع نوشیدنیها و خوردنیها را می توانید پیدا کنید.

پرطرفدارترین شگفتی‌های سنتی این شهر معبدهای بانکوک است. بزرگ‌ترین و قدیمی‌ترین معبد بانکوک، در نزدیکی کاخ پادشاهی قرار دارد و بودای خوابیده را خود جای داده است. این بودای طلا بیش از 46 متر طول و 15 متر ارتفاع دارد و چشم‌های آن از مروارید است، اما مقدس‌ترین بودای تایلند، بودای زمردین است که در همین کاخ پادشاهی قرار دارد و از سنگ یشم ساخته شده و داستان پرفراز و نشیبی را در طول سالیان دراز گذرانده تا به بانکوک رسیده ست.
 ما نیز برای شناخت بهتر این شهر تعدادی از جاذبه های گردشگری و مکان های دیدنی و توریستی ان را نشان میدهیم